Amazon Vine Programı Nedir?

amazon-vine-2x1-lowres7001

Amazon ürün sayfanızda henüz müşteri yorumu yoksa bu ürünü satışa başlatmak zor olacaktır. Amazon Vine Programı bunu ele alan,  satıcılar için yeni bir program olup ve satıcıların ürün sayfalarına erken yorumlar almasını sağlar. Bu da daha ürünlerinizde farkındalık sağlamanıza, satışın hızlı artırmasına ve reklamların daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

Hepimizin bildiği gibi; Amazon Vine yalnızca Vendor’ler için mevcuttu, ancak şimdi Amazon satıcıları için de mevcut.

Amazon Vine Programına katılan Amazon satıcıları, seçkin Vine Voices grubuna ürünlerini ücretsiz göndererek, yorum alabilirler. Vine’a katılmak, sadece ürününüzün farkındalığını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda yavaş satışı olan ve/veya yeni ürünlerinizin satışını da artırır, reklam kampanyalarının daha verimli çalışmasını sağlar ve müşterilerinizin, sunduğunuz yeni ürünler hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olur.

Amazon Vine Programına katılmak için aşağıdaki kriterleri karşılamanız gerekir:

  • AMAZON’DA KAYITLI BİR MARKANIZIN OLMASI

Türkiye, A.B.D ve Avrupa’da Marka Tescili profesyonel satıcılar Vine’da yer alabilir. Ancak, programa kabul edilen satıcıların tüm ürünleri veya teklifleri Vine’ya kaydedilemez. Ürün ve teklif uygunluğu hakkında daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin

Önemli: Amazon’a bir marka kaydetmek için marka sahibi olmanıza gerek yoktur. Sahip olmadığınız markalar için de marka tescilli sahibi olabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, birlikte çalıştığınız markalardan Amazon Marka Tescil Yetkisi almak olacaktır.

  • ÜRÜN SAYFASININ 30 YORUMDAN DAHA AZ YORUM İÇERMESİ
  • “YENİ” VE ALINABiLiR DURUMDA FBA ENVANTERİNİZİN OLMASI
  • ÜRÜNÜN, YETİŞKİN ÜRÜNLER KATEGORİSİNE DAHİL OLMAMASI
  • KAYDEDİLEN ÜRÜNLERİN SAYFALARININ AKTİF OLMASI
  • ÜRÜN SAYFALARININ İÇERİKLERİNİN (RESİM, BAŞLIK VB) TAM OLMASI

Ürünler, bazı durumlarda Vine’dan hariç tutulur.

Yazının Ingilizce versiyonundan daha detaylı bilgi alabilirsiniz yada lütfen bizimle iletişime geçin; deniz@olmezd.com

Leave a Reply